Odnawialne źródła energii - Kolektory słoneczne

Vaillant

Energia słoneczna nadaje się idealnie do podgrzewania wody i wspomagania instalacji grzewczej. Równie idealnie kształtuje się bilans zużycia energii. W ten sposób można zmniejszyć koszty energii w sezonach przejściowych (wiosna i jesień) o co najmniej połowę. Do tego dochodzi wsparcie finansowe za użytkowanie odnawialnego źródła energii ze strony państwa, władz lokalnych i dostawców energii.

Stosując wysokosprawne kolektory słoneczne marki Vaillant, możemy wykorzystać część tej energii do podgrzewania wody użytkowej i ogrzewania pomieszczeń. Układy przygotowywania ciepłej wody i ogrzewania, takie jak np. regulator auroMATIC 620, kolektor rurowy auroTHERM exclusiv, zostały nagrodzone za perfekcyjne wzornictwo. Firma oferuje klientom  kompletne rozwiązania – od kolektora słonecznego poprzez prefabrykowane przewody doprowadzające po zbiornik, a wreszcie dodatkowy podgrzewacz korzystający z dowolnego źródła energii.

Vaillant udostępnia nie tylko urządzenia do instalacji z kolektorami słonecznymi, lecz także wyczerpujące materiały informacyjne i projektowe  o wykorzystaniu energii słonecznej w gospodarstwie domowym.

Viessmann

Wysoka niezawodność eksploatacji i trwałość użytkowania są charakterystycznymi cechami systemów solarnych Viessmann.
Systemy solarne Viessmann z wysokowydajnymi kolektorami i odpowiednimi dla nich komponentami oszczędzają przeciętnie do 60%  energii, potrzebnej do ogrzania wody.

Kolektory słoneczne oferowane są przez firmę Viessmann od 1976 roku. W Polsce produkty firmy Viessmann są znane od początku lat 90-tych. Pierwsze płaskie kolektory słoneczne firmy Viessmann pod nazwą Acredal pracują w wielu przypadkach jeszcze do dzisiaj. Świadczy to o najwyższej jakości kolektorów słonecznych, które od początku były przystosowane do trudnych warunków eksploatacji.

Obecnie kolektory słoneczne firmy Viessmann - płaskie VITOSOL 100 oraz próżniowe VITOSOL 200 i VITOSOL 300 spełniają rygorystyczne wymagania jakościowe normy europejskiej EN 12975 i zarazem polskiej znanej jako PN-EN 12975. Testy jakościowe symulują 20-letnie warunki pracy kolektora słonecznego narażonego na zmienne niskie i wysokie temperatury robocze, naciski i uderzenia mechaniczne, itp.

Na rynku europejskim mniejsza część kolektorów słonecznych spełnia tak wysokie wymagania, a stanowi to przecież jedyną potwierdzoną prawną gwarancję dla klienta, że dokonuje rzeczywiście inwestycji przewidzianej na długie lata użytkowania.

Firma Viessmann będąca czołowym producentem urządzeń branży grzewczej, jako jeden z niewielu producentów kolektorów słonecznych może zaoferować kompletne systemy dla podgrzewania wody użytkowej lub dodatkowego wspomagania instalacji grzewczej.

W warunkach Polski, szczególną przydatność kolektory słoneczne wykazują dla podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a także wody basenowej. Najkorzystniejszym okresem dla pracy kolektorów słonecznych jest przedział roku od kwietnia do października. Pokrycie potrzeb ciepła dla podgrzewania wody użytkowej może wówczas sięgać 100%, a kocioł grzewczy może całkowicie się wyłączać z pracy. Przyjmuje się, że w skali całego roku oszczędności w zużyciu paliwa dla podgrzewu ciepłej wody użytkowej mogą sięgać 60%.Copyright 2011 Liner Technika Grzewcza i Sanitarna
100% By True.pl