Odnawialne źródła energii - Pompy ciepła

Vaillant

Pompy ciepła geoTHERM
Od marca 2008 roku firma Vaillant wprowadziła do oferty handlowej nową rodzinę urządzeń - pompy ciepła geoTHERM. Charakteryzuje je znakomity bilans energii, wysoki komfort ogrzewania i przygotowania cieplej wody, bardzo prosta obsługa, oraz nienaganny design. Walory te zostały docenione w niemieckim teście konsumenckim fundacji Warentest przyznając pompom geoTHERM plus najwyższe noty.

Oferta marki Vaillant obejmuje 3 podstawowe grupy urządzeń:

  • geoTHERM jest pompą ciepła przystosowaną do pracy głównie na potrzeby centralnego ogrzewania.
  • geoTHERM plus - pompa doskonale przystosowana do ogrzewania pomieszczeń oraz za sprawą wbudowanego 175l zasobnika, idealnie sprawdzająca się w procesie przygotowania cieplej wody. To właśnie ta pompa została najlepiej oceniona w niemieckim teście konsumenckim fundacji Warentest, podkreślając jej doskonałe parametry pracy, wydajności energetycznej instalacji ogrzewania, fukcjonalność, bardzo dobrze przemyślaną konstrukcję i wykonanie. W ofercie dostępne są pompy typu woda-woda oraz woda-solanka o mocach: 6, 8, 10 kW.
  • geoTHERM exclusiv to produkt, który poza funkcją ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, wyśmienicie sprawdza się latem za sprawą funkcji naturalnej klimatyzacji.

Nibe

Szwedzka firma NIBE zajmuje się ogrzewaniem od 1952 roku, a pompami ciepła od ponad 20-tu lat. Po wielu latach doświadczeń pompy ciepła NIBE stały się najczęściej instalowaną marką w Skandynawii, zdobywając tym samym zaufanie użytkowników większości krajów Europy, w tym od 2002 roku również Polski. Na popularność pomp ciepła NIBE wpływa niewątpliwie wysoka jakość produktu oraz bogata oferta produkowanych urządzeń, umożliwiająca optymalne ich dopasowanie do wielkości i przeznaczenia budynku. Spośród pomp ciepła NIBE możecie Państwo wybrać odpowiednie rozwiązanie:

  • gruntowe pompy ciepła - podstawowe źródło ciepła i c.w.u. do domów jednorodzinnych nowych i modernizowanych, budynków wielorodzinnych, usługowych, przemysłowych i innych, 
  • pompy ciepła na powietrze zewnętrzne - np. do modernizowanych kotłowni na olej lub propan-butan oraz wszędzie tam, gdzie z jakichś przyczyn niemożliwe jest zastosowanie gruntowych pomp ciepła,
  • pompy ciepła na powietrze wentylacyjne wywiewne - przede wszystkim do domów niskoenergetycznych i pasywnych, ale również jako urządzenie do wentylacji, produkcji ciepła i c.w.u. w poszczególnych mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych.


Copyright 2011 Liner Technika Grzewcza i Sanitarna
100% By True.pl