Rekuperacja | Zehnder | Pro-Vent

Vasco - Wentylacja z odzyskiem ciepła

Wentylacja z odzyskiem ciepła.

Centrale wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła tzw. rekuperatrory. Świeże powietrze z zewnątrz jest ogrzewane w wymienniku ciepła wewnątrz jednostki rekuperatora powietrzem usuwanym z pomieszczeń wilgotnych.  Skuteczność wymiany ciepła wynosi ponad 90%. Dzięki temu dom jest przewietrzany przez całą dobę, także zimą podczas mroźnej pogody, bez prawie żadnych strat ciepła. Nawet podczas mrozów świeże powietrze z wewnątrz, w chwili gdy dostaje się do pomieszczeń, ma temperaturę zbliżoną do pokojowej. 

Zehnder

Klimat pomieszczeń wpływa w znaczący sposób na nasze samopoczucie. Proponowane przez Zehnder systemy komfortowego wyposażenia obiektów, w sposób kompleksowy i energooszczędny zapewniają spełnienie najważniejszych potrzeb w materii zdrowego klimatu w pomieszczeniach.

Produkty z palety Zehnder Comfosystems pozwalają na uzyskanie maksymalnego komfortu w mieszkaniu lub miejscu pracy. Systemy wentylacyjne doprowadzają do pomieszczeń w sposób ciągły świeże powietrze, jednocześnie odprowadzając wilgoć i powietrze zużyte. A wszystko to dzieje się z zachowaniem ponad 90 % odzysku energii z odprowadzanego powietrza. Bez przeciągów, unoszenia mas kurzu i przy minimalnym wkładzie energii grzewczej. Wniosek: zdrowy klimat, stabilne parametry termiczne, ochrona elementów budowlanych i oszczędność kosztów energii.

Oferowane produkty marki Zehnder zostały opracowane pod kątem zapewnienia cech właściwych dla wyposażenia obiektów o niskim zużyciu energii. Dostępne elementy pozwalają na konstruowanie kompletnych systemów. Odpowiadają także wysokim wymaganiom estetycznym, przez co osiągane jest pozytywne oddziaływanie na komfort mieszkań i miejsc pracy. Nie bez znaczenia jest także efektywne wykorzystanie dostępnej energii oraz odzyskiwanie ciepła z powietrza zużytego wydalanego z obiektu.Copyright 2011 Liner Technika Grzewcza i Sanitarna
100% By True.pl